«Անտառի ուժը»․ էկոկրթական բաց դաս Անտառների օրվա առիթով22 Մարտի, 2025Շրջակա միջավայրի նախարարության «Հայաստանի բնության պետական թանգարան» և «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ների համատեղ միջոցառումն անցկացվել է Անտառների միջազգային օրվա առիթով։ Հայաստանի բնության պետական թանգարանի տնօրեն Լիլիթ Գալստյանն իր ողջույնի խոսքում ներկայացրել է անտառների դերն ու նշանակությունը մարդու կյանքում, անտառի և կենսաբազմազանության կապը, ներկայացրել օրվա խորհուրդը և ընդգծել յուրաքանչյուրի … Read more
🛑 Շրջակա միջավայրի նախարությունը հրավիրում է բոլոր սուբյեկտներին մասնակցելու պետական անտառային նշանակության հողերից հանգստի և զբոսաշրջության կազմակերպման նպատակով՝ վարձակալության իրավունքով տրամադրման մրցույթին Համաձայն ՀՀ կառավարության 2007 թվականի մայիսի 24-ի N806-Ն որոշման՝ Մրցույթին մասնակցության հայտին կից պահանջվող փաստաթղթերի ցանկն է՝ ✅անտառօգտագործման ծրագիրը (գիտահետազոտական նպատակներով օգտագործման դեպքում՝ տվյալներ ծրագրվող գիտահետազոտական աշխատանքների ուղղվածության և հետազոտվող օբյեկտի մասին), ✅ … Read more